Advertisment راه اندازی نخستین فرودگاه اختصاصی کشور در مهریز یزد

راه اندازی نخستین فرودگاه اختصاصی کشور در مهریز یزد

مدیر عامل شرکت توسعه پرواز شهرستان مهریز از راه اندازی نخستین فرودگاه اختصاصی کشور تا پایان مهرماه امسال خبر داد.
اخبار حمل و نقل

مدیر عامل شرکت توسعه پرواز شهرستان مهریز در نشست با فرماندار مهریز در این باره تصریح کرد: این فرودگاه اختصاصی با هدف آموزش و انجام پروازهای سبک، دو نفره و تاکسی پرواز تا پایان مهرماه در مهریز به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته‌ی عبدالرسول حسینی نسب ، فرودگاه مذکور در زمینی به مساحت ۹۸ هکتار شامل باند فرودگاه، آشیانه و ساختمان اداری ایجاد شده است.

حسینی‌نسب با بیان این که باند فرودگاه مذکور به طول ۱۶۰۰ متر و عرض ۲۵ متر در حال تکمیل است، تصریح کرد: این فرودگاه دارای سه آشیانه به مساحت کلی ۴۲۰۰ مترمربع و یک ساختمان اداری است که تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی، ظرفیت این فرودگاه را ۵۰ فروند هواپیمای آموزشی خواند و عنوان کرد: مهم‌ترین اصل برای یک فرودگاه، امنیت آن، جایگاه سوخت‌گیری مناسب و مکان فنی مناسبش است که در این فرودگاه دیده و عملیاتی شده است.

مدیر عامل شرکت توسعه پرواز مهریز به برخی مشکلات این فرودگاه نیز پرداخت و افزود: آسفالت نبودن مسیر فرودگاه و تامین آب مورد نیاز از جمله مشکلات کنونی این واحد است.

حسینی‌نسب ادامه داد: در آینده‌ای نزدیک تنها هتل هوایی کشور جهت اسکان مسافران در همین مکان، افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.

رضا زارع زاده، فرماندار مهریز نیز گفت: این نوآوری در شهرستان مهریز بسیار رضایت‌بخش و منحصر به فرد است و برای حل مشکلات مربوطه پیگیر مسائل مربوط به این فرودگاه هستیم.

کد خبر: 
۳۹۵۸۸

دسته‌بندی‌ها

جغرافیایی: 
یزد (استان یزد)
تامین آب
نوآوری
Digg
Telegram
Blogger
Short URL: http://tinyurl.com/y2anf99d

انعکاس نظر شما

گالری مرتبط

۴۹