Advertisment روز خوب بورس‌ های جهانی

روز خوب بورس‌ های جهانی

بیشتر شاخص‌ های بورسی مهم جهانی در معاملات امروز رو به بالا حرکت کردند.
اخبار اقتصاد انرژی

در معاملات روز چهارشنبه بورس‌های جهان، افزایش خوش بینی‌ها نسبت به حل و فصل اختلافات تجاری بین چین و آمریکا و انتشار آمار مثبت از منطقه یورو باعث شد تا روز خوبی برای معامله گران رقم بخورد.

پس از آن که چاک شومر، رهبر سناتورهای دموکرات از توافق این حزب با جمهوری خواهان بر سر تایید لایحه بودجه ۲ تریلیون دلاری تقویت زیرساخت‌های آمریکا خبر داد، شاخص‌های بورس آمریکا گام در مسیر صعودی نهادند. شاخص داو جونز اینداستریال اوریج کار خود را با صعود ۰.۱۴ درصدی و ایستادن در سطح ۲۶ هزار و ۵۹۲.۵ واحدی به پایان رساند، شاخص اس اند پی ۵۰۰ با ۰.۰۹ درصد افزایش تا ۲۹۴۵.۸۱ واحد بالا آمد اما شاخص نزدک کامپوزیت ۰.۶۶ درصد کاهش یافت و به سطح ۸۱۰۷.۷۷ واحدی عقب نشست. این شاخص‌ها ماه آوریل را به ترتیب با صعود ۳.۹ درصدی، ۲.۶ درصدی و ۴.۹ درصدی به پایان رساندند.

ویلی دلویچ، استراتژیست سرمایه‌گذاری در موسسه رابرت بیرد گفت: با وجود اخبار مثبت از سرمایه‌گذاری بر روی زیرساخت‌ها و تداوم پیشرفت مذاکرات تجاری، بهانه کافی برای صعود شاخص‌ها وجود داشت.

در قاره سبز، شاخص استوکس ۶۰۰ که در بر دارنده نماد ۶۰۰ شرکت بزرگ بورسی اروپایی است ۰.۰۱ درصد افزایش یافت. بورس‌ها در آسیا نیز صعودی بودند: شاخص بورس سیدنی استرالیا بیش از ۰.۵ درصد افزایش یافت و شاخص‌های بورسی سنگاپور و کره جنوبی نیز سبز پوش بودند. بورس‌های ژاپن و چین به دلیل تعطیلات امروز فعالیتی نداشتند.

هر بشکه نفت خام آمریکا با ۰.۶۵ درصد افزایش به ۶۳.۹۱ دلار و هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۱.۰۵ درصد افزایش به ۷۲.۰ دلار رسید.

بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه داری آمریکا با ایستادن در سطح ۲.۵۰۵۴ واحدی به کار خود خاتمه داد.

کد خبر: 
۳۹۵۱۵

دسته‌بندی‌ها

جغرافیایی: 
لایحه بودجه
دریای شمال
نفت برنت دریای شمال
نفت برنت
نفت خام
Digg
Telegram
Blogger
Short URL: http://tinyurl.com/y2jhc5dd

انعکاس نظر شما

گالری مرتبط

۴۹