Advertisment ۲ راهکار برای کاهش تولید گازهای گلخانه‌ ای

۲ راهکار برای کاهش تولید گازهای گلخانه‌ ای

صرفه‌ جویی در مصرف و بهبود راندمان نیروگاه‌ ها دو راهکار مهم و اثرگذار در کاهش تولید گازهای گلخانه‌ ای است که باید مورد توجه قرار گیرد.
اخبار محیط زیست

مدیرعامل گروه مپنا در هفتمین کنفرانس صنعت نیروگاه‌های حرارتی با اشاره به گزارش اخیر مجمع جهانی اقتصاد اظهار کرد: این مجمع ۱۰ چالش اساسی را پیش‌بینی کرد و بر اساس تاکیدات گفته شده در این مجمع اگر راه‌حلی برای این چالش‌ها ایجاد نشود انسان‌ها در هر کجا که باشند دچار آسیب‌های جبران‌ناپذیری خواهند شد.

عباس علی‌آبادی در خصوص چالش‌های مورد نظر مجمع جهانی اقتصاد گفت: تامین غذا و جلوگیری از دورریز شدید، رشد اقتصادی نامتوازن، اشتغال و بیکاری، تولید گازهای گلخانه‌ای، مشکلات تامین مالی، دسترسی جهانی به اینترنت، برابری جنسیتی، کاهش تجارت جهانی در اثر کاهش مبادلات تجاری، کاهش سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و مشکلات حوزه سلامت از جمله چالش‌های اصلی شناخته شده است.

وی با بیان این که راهبرد نخست در این زمینه این است که متناسب با رشد اقتصادی وضعیت اقتصادی عموم جامعه بهبود یابد و با مراقبت از محیط زیست جوامع را توسعه داد، اظهار کرد: مهمترین راهبرد این است که برای ایجاد تحرک در اقتصاد و ایجاد اقتصاد مولد از همه پتانسیل‌های موجود در جامعه بهره‌برداری شود.

وی یکی از چالش‌های موجود در جهان را گرم شدن کره زمین اعلام کرد و گفت: حباب‌های حذف شده در یخ‌های قطبی و اندازه‌گیری‌ها در این زمینه نشان می‌دهد که میزان CO2 موجود در هوا به حداکثر خود در طول ۸۰۰ هزار سال اخیر رسیده است.

وی با تاکید به این مساله که در ۵۰ سال اخیر میزان CO2 در هوا از همیشه بیشتر بوده است، بیان کرد: این میزان ارتباط مستقیمی با مصرف سوخت‌های فسیلی دارد که موضوعاتی مانند درختکاری و جنگل‌کاری می‌تواند تاثیرات مثبت در این عرصه داشته باشد.

وی با بیان این که تولید برق، حمل‌ونقل و صنایع تاثیر زیادی در رشد CO2 دارد، ابراز کرد: لازم است سهم انرژی‌های تجدیدپذیر در تولید نیروگاه‌های برق، برقی‌سازی و دیجیتالی شدن سیستم‌ها مورد توجه قرار گیرد که در این زمینه مپنا اقداماتی را در حوزه برقی‌سازی خودروها انجام داده است.

کد خبر: 
۳۹۵۸۶

دسته‌بندی‌ها

موضوعی: 
ساختاری: 
گروه مپنا
مجمع جهانی اقتصاد (WEF)
شرکت‌های بخش خصوصی
جغرافیایی: 
کنفرانس
تامین مالی
تجارت جهانی
رشد اقتصادی
مبادلات تجاری
کره زمین
درختکاری
تولید برق
Digg
Telegram
Blogger
Short URL: http://tinyurl.com/y6oq5aqg

انعکاس نظر شما

گالری مرتبط

۴۹