عملکرد نه چندان رضایت‌ بخش سامسونگ

منتشرشده توسط: شیدا بهرامی راد به تاریخ ۱۳۹۸/۲/۱۳ - ۳:۱۷

با توجه به آنکه شرکت‌های تکنولوژی و تولیدکنندگان محصولات مختلف همچون موبایل بعد از اتمام هر فصل از سال اقدام به ارائه و انتشار گزارش‌های مالی خود می‌کنند و این امر نشان دهنده میزان فروش، درآمدزایی، سودآوری و موفقیت آنهاست، حالا گزارشی که سامسونگ از عملکرد سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی خود ارائه کرده است نشان می‌دهد که برخلاف فروش موفقیت‌آمیز و استقبال بی‌نظیر کاربران از گوشی هوشمند و پرچمدار اس ۱۰، درآمد بخش‌های مختلفی از این شرکت نظیر بخش موبایل، پنل‌های نمایشگر و همچنین تولید تراشه و چیپ ست‌های حافظه نسبت به سال گذشته کاهش قابل توجهی یافته است.

البته لازم به ذکر است که بخش موبایل سامسونگ به لطف فروش موفقیت‌آمیز گلکسی اس ۱۰ تا حد زیادی نسبت به دو بخش دیگر بیشتر در امان مانده و عملکرد بهتری را برای این شرکت به ثبت رسانده است و کاهش نسبی سامسونگ موبایل نیز به عقیده کارشناسان، بیشتر تحت تاثیر افزایش تمرکز این شرکت بر روی مدل‌های میان رده با سوددهی پایین‌تر بوده است.

درآمد سامسونگ در نخستین فصل سال جاری میلادی ۴۵.۲ میلیارد دلار گزارش شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد کاهش یافته است. سود این شرکت هم در بازه زمانی مذکور ۵.۳ میلیارد دلار بیان شده که نشان دهنده یک کاهش ۶۰ درصدی نسبت به سال قبل است.

بر اساس گزارش وب سایت asia.nikkei ، درآمد بخش موبایل سامسونگ که به خاطر سازمان‌دهی‌های متفاوت این سازمان با هدف تمرکز بر مدل‌های مقرون به صرفه و میان رده ایجاد شد، با یک کاهش ۴ درصدی به رقم ۲۳.۴ میلیارد دلار رسیده است. البته این شرکت هنوز اظهارنظری درباره میزان فروش گلکسی اس ۱۰ به عنوان جدیدترین پرچم‌دارش نکرده است.

کد خبر: 
۳۹۶۰۲