خصوصی ها در تحریم نیاز صنعت برق را پاسخ می دهند

منتشرشده توسط: شیدا بهرامی راد به تاریخ ۱۳۹۸/۲/۱۲ - ۱۲:۱۶

مدیرعامل شرکت مدیریت پروژه‌ های نیروگاهی ایران (مپنا) در هفتمین کنفرانس سالیانه نیروگاه های حرارتی ایران که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، اظهار کرد: تحریم ها هزینه های کشور را افزایش می دهد اما شرکت های دانش بنیان همواره راه جدیدی برای توانمندسازی بیشتر طراحی می کنند.

عباس علی آبادی تحریم ها را عاملی دانست که جهان را از توانمندی نیروهای متخصص ایرانی محروم خواهد ساخت.

این تولید کننده تجهیزات نیروگاهی تاکید کرد تحریم ها با هدف اثرگذاری بر کشور طراحی شده است اما متخصصان ایرانی با یافتن راه های جدید و نه فقط دور زدن تحریم، اجازه نمی دهند کشور با مشکل مواجه شود.

مدیرعامل گروه مپنا ادامه داد: این گروه با کاهش هزینه ها تلاش دارد امنیت مورد نیاز مردم در صنعت برق را تامین کرده و نیازها را برطرف سازد.

وی گفت: این گروه اکنون در عراق بیش از سه هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه در حال ساخت یا تکمیل شده دارد و در سوریه نیز اقدام هایی انجام داده است.

علی آبادی به تلاش برای تامین برق از طریق نیروگاه های تولید پراکنده اشاره کرد و گفت: اکنون ۲ توربین تولید پراکنده یکی در مقیاس ۴۰ مگاوات و دیگری از نوع ام.جی.تی.سی راه اندازی شده است.

گروه صنعتی مپنا مجموعه کارخانه ها و شرکت های فنی تخصصی ساخت توربین ها و انواع قطعات و تجهیزات نیروگاهی است که علاوه بر تامین نیاز داخلی، بخشی از محصولات خود را به خارج صادر می کند.

کد خبر: 
۳۹۵۹۷
موضوعی: 
ساختاری: 
دانشگاه تربیت مدرس
گروه مپنا
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
شرکت‌های بخش خصوصی
جغرافیایی: 
کلید واژه: 
تحریم
دانش بنیان
کنفرانس
تامین برق
توربین