تلاش سامسونگ برای تولید گوشی با نمایشگر شال مانند

منتشرشده توسط: شیدا بهرامی راد به تاریخ ۱۳۹۸/۲/۱۰ - ۲۳:۱۲

اگر ایده عرضه گوشی هایی با نمایشگرهای تاشو به نتیجه نرسد، سامسونگ یک ایده جذاب دیگر در این زمینه خواهد داشت و آن چیزی نیست جز عرضه نمایشگرهای شال مانند برای تلفن های همراه.

سامسونگ به تازگی اختراعی را به ثبت رسانده که نشان می دهد این شرکت برای تولید نمایشگری عریض برنامه ریزی کرده که نه تنها کل قاب جلوی گوشی را در برمی گیرد، بلکه مانند شال در بالای گوشی جمع می شود و بخش هایی از آن هم عقب گوشی را در بر می گیرد.

یکی از مزایای استفاده از این نمایشگر شال مانند این است که به سوژه های عکاسی امکان می دهد تا بتوانند خودشان را قبل از عکس برداری مشاهده کنند. مزیت دیگر استفاده از این نوع نمایشگرها دسترسی به خدمات ترجمه زنده بر روی ادامه نمایشگر در بخش پشتی گوشی است.

کاربر می تواند هر یک از دو بخش عقبی یا جلویی نمایشگر را برای انجام امور متفاوتی فعال کند و به عنوان مثال بر روی یکی مطلبی بنویسد و از دیگری برای مشاهده محتوای چندرسانه ای استفاده کند. همچنین می توان از نمایشگر دو بخشی شده برای ترجمه متنی به زبان دیگر هم بهره گرفت، بدون آنکه نیازی به چرخاندن گوشی باشد.

طراحی شال گونه نمایشگر مشاهده انبوه پیام ها را هم ساده می کند و باعث می شود بدون آنکه نیازی به خارج کردن تلفن همراه از جیب باشد بتوان نمایشگر آن را مشاهده کرد. همچنین می توان در همین حالت به نمایشگر دسترسی یافت و پیام های دریافتی را پاسخ داد.

کد خبر: 
۳۹۴۸۹
منبع خبر: 
خبرگزاری فارس (فارس)
جغرافیایی: