ریزش آسیایی ها با آمار ناامیدکننده چین

منتشرشده توسط: شیدا بهرامی راد به تاریخ ۱۳۹۸/۲/۱۰ - ۱۸:۳۳

بازار استرالیا و کره جنوبی در معاملات امروز با افت شدید شاخص های معاملاتی رو به رو شدند در حالی که بازار ژاپن در تعطیلات عید پاک به سر می برد.

به گزارش «انرژی امروز» از بازار سرمایه، این در حالی است که، سامسونگ در آخرین گزاش اعلامی سوددهی مناسبی را به سهامداران ارائه نداد اما این شرکت به سهامداران خود وعده داد که این ضرر را در فصل های بعدی جبران کند.

به این ترتیب، گزارش های منتشر شده از داده های اقتصادی چین حاکی از این است که، شاخص مدیران خرید PMI بخش تولید این کشور در ماه آوریل به رقم ۵۰.۱ رسیده است. این رقم کمتر از ۵۰.۷ انتظار بازار و ۵۰.۵ ماه گذشته است.

این گزارش ها موجب افت شدید شاخص ها در بازارهای آسیا شد در حالی که در این گزارش، وضعیت سفارشات صادراتی رو به بهبود بوده و به ۴۹.۲ رسید که خبر خوبی برای بازارها بود.

در سوی دیگر، بازارهای هنگ کنگ با افت شدید شاخص اصلی بورس همراه شد و دلار استرالیا نیز با افت شدیدی در بازارهای ارز جهانی رو به رو شد.

فرانک بنزیمرا، مدیر تحلیل گری در بانک سوسیته جنرال در هنگ کنگ در این خصوص بیان داشت: پس از آنکه متغیرهای آسیایی سال نوی میلادی را با قدرت آغاز کردند. حالا توجه سهامداران بیشتر به صنایع خاص معطوف می کنند.  اما در این میان باید گفت که سیاست های محرک مالی چین هنوز نتوانسته تمامی قایق های غرق شده اقتصادی در این کشور را نجات دهد و این مسئله نگرانی های زیادی را در بازارهای آسیایی ایجاد کرده است.

این تحولات در بازارهای سهام منطقه آسیا موجب شد که شاخص اس اند پی استرالیا با افت ۰.۵ درصدی همراه شود و کاسپی کره جنوبی با افت ۰.۳ درصدی همراه شود در حالی که بورس هنگ کنگ با افت ۰.۴ درصدی شاخص اصلی رو به رو شد.

شانگهای چین کاهش ۰.۵ درصدی داشت و شاخص آتی اس اند پی با روند منفی ۰.۱ درصدی رو به رو شد در حالی که شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن کاهش ۰.۴ درصدی را به خود اختصاص داد.

کد خبر: 
۳۹۴۸۵
منبع خبر: 
کلید واژه: 
سهامداران